Staff
Headteacher |
Ms L Pollard |
|||
---|---|---|---|---|
Deputy Head |
Mrs W Seabrook |
|||
Assistant Head, SENCO |
Mrs F Elliott |
|||
Assistant Head |
Mrs H Carter |
|||
Assistant Head |
Mrs J Arora |
|||
Business Manager |
Mrs S Gavin |
|||
Teachers |
Miss S Welsh Welling |
Nursery Acorns
|
|
|
Mrs J Fox |
Reception Lime |
Early Years Leader |
||
Mrs N Stanway |
Reception Lime |
|||
Mrs H Hughes |
Reception Willow |
|||
Mrs R Chiriac Mrs V Kenton |
Year 1 Elder Year 1 Elder |
|
||
Miss S Kingman |
Year 1 Silver Birch |
|||
Mrs H Carter |
Year 1 Silver Birch |
KS1 Leader | ||
Mrs T Kalyan |
Year 2 Cedar |
|||
Mrs S Barnes |
Year 2 Horse Chestnut |
|||
Miss E Buckman |
Year 2 Horse Chestnut |
Deputy Senco | ||
Miss B Hutchins-Hammond |
Year 3 Sycamore |
|||
Miss R Deacy |
Year 3 Laurel |
|||
Mrs W Seabrook |
Year 4 Pine and Maple |
|
||
Mrs A Williams |
Year 4 Pine |
|
||
Mrs L Bennett |
Year 4 Maple |
|||
Mrs A Keddy Mrs J Brown |
Year 5 Rowan |
(currently on maternity leave) | ||
Mrs K Watkins | Year 5 Rowan | |||
Miss A Graham |
Year 5 Ash |
|||
Mrs A Bates |
Year 6 Red Oak |
Lower KS2 Leader | ||
Mrs J Arora |
Year 6 Red Oak |
|
||
Mrs A Feldman |
Year 6 White Oak |
Upper KS2 Leader | ||
Mr L Furlong |
Year 6 White Oak |
PE Lead | ||
Mrs R Pennie |
French Teacher KS2, PPA |
|||
Learning Support |
Mrs S Royal Mrs D Bentley Mrs G Dacres Mrs K Stack Ms R Sherriff |
Mrs K Holland Miss E Swords Mrs L Rann Mrs G Harman |
|
|
Pastoral Team |
Miss J Floyd
|
Mrs T O'Grady |
|
|
Office Staff
|
Mrs S Dawkins |
Main Secretary |
||
Mrs J Cook |
Finance Administrator |
|||
Mrs T Gibson |
Office Administrator |
|||
Mrs R Burrett |
Clerk to Governors |
|||
Care Taker |
Mr M Cook |
|||
Assistant care taker |
Ms L Porter |
|||
School Cook |
Ms K Allgood |
|||
Midday Supervisors / Breakfast Club |
Mrs L Highet |
MSA Senior Supervisor |
||
Mrs J Adams
Mrs J Floyd
Mrs A McLoughlin
Mrs T Fox Mrs N Liu |
Mrs M Hunt Mr E Crown |
Breakfast Club Leader
Afterschool Club Leader
Afterschool Club Leader |